| nirvananrv a întrebat:

Nu mai am primer. ce pot folosi ca inlocuitor?

2 răspunsuri:
| JustMe11 a răspuns:

Eu cand nu mai am primer, il inlocuiesc cu un corector peste care aplic o pudra apoi aplic fardul de ochi si eyeliner. Am observat ca machiajul rezista mai mult. Incearca si tu, ai sa vezi ca merge.

| Mătttaa a răspuns:

Pentru fata, nu prea am idee, putina crema hidratanta pe care sa o masezi bine in piele... Pentru ochi ai putea incerca o combinatie intre lotiune de corp si corector: http://www.youtube.com/watch?v=AYcGm7S6jcY