| noname230 a întrebat:

ce makeup scoate cel mai bine ochii albastri in evidenta? Dau funda celui mai bun raspuns.Multumesc anticipathappy

6 răspunsuri:
| Dianatips a răspuns:

Roz si violet la ochi albastri lulush?
Sper ca glumesti...
Intai foloseste un fond de ten placut (si fondul de ten scoate culoarea ochilor in evidenta)
Aplica un fard de pleoape bej, nude aproape de culoarea pielii pe intreaga pleoapa pana la sprancene, iar mai jos un maro cafeniu, destul de deschis iar apoi poti face o dungulita subtire cu un eyeliner negru dupa care aplici rimel big grin

| Camirzan_Ileana_1980 a răspuns:

Nuante pale de violet si maro deschis intens. Daca ai si tus e perfect!

| Sara67 a răspuns:

Nuante de lila si argintiu

| lulush a răspuns:

Pentru machiaj de zi opteaza pentru culorile : violet, argintiu, roz sidefat. Culoarea rece a ochilor tăi este într-un contrast imens cu tonurile calde ale culorilor de mai sus. Dacă vrei mai multă culoare merită să încerci:violet închis, gri şi bej.
Pt machiaj de seara: bazează-te pe tonurile închise şi formale. Merită să experimentezi o combinaţie cu negru şi cu altă culoare mai deschisă. Smokey eyes arată perfect pentru orice formă a feţei şi pentru orice nuanţă a ochilor.

Sper ca te-am ajutat >big grin