| ღLucianaღ a întrebat:

Cum pot scoate in evidenta ochii albastri? ce tenuri ar trebui sa folosesc?

5 răspunsuri:
| HaHa_8983 a răspuns:

Pai da. Este adevarat ca nuantele inchise pun in evidenta ochii albastri. Dar pentru ca este vara ti'as spune sa folosesti culori deschise, pastelate. De exemplu nuante de peach, roz, in general culori calde cu irizatii de Orange.

http://www.styleandthecity.ro/machiaj-ochi-albastri-36

Uite si aici ceva poate te ajuta.

| Alecsa11 a răspuns:

Foloseste culori complementare. Adica portocaliu, nuante de galben si portocaliu. Eu m-as machia cu negru sau gri, dar nu stiu daca pe tine te incanta. Incearca sa folosesti culori mai inchise, pentru ca vor iesi in evidenta.

| Beyly a răspuns:

Poti folosi creion negru in partea de jos a ochiului, ii evidentiaza tare mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cel mai bine ii scot in evidenta cu galben.
Uite aici : http://didiglamour.blogspot.com/2011/06/happy-day.html.
Dar si cu mov, fuchsia, maro, roz pal, gri, turcoaz.
Dar cel mai bine prin contrast ii evidentiezi :).

| LoLLiPoP_2479 a răspuns:

La ochii albastrii poti purta roz bombon si albastru inchis. Dar cel mai bine se vede albul