| EllaMelly a întrebat:

ce produs as putea sa folosesc pentru ca parul meu sa fie des,firul sa fie gros si sa nu se rupa repede,am incercat si cu ulei de ricin,de masline,cu tot felul de masti dar degeaba ca tot asa e,parul meu sa rarit din cauza ca l-am vopsit prea mult dar acum nu-l mai vopsesc deloc si tot nu se indeseste, ce produs sa folosesc dar sa fie bun si sa dea rezultate? la cel mai bun dau fundita.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://solutii-naturale.blogspot.ro/......terea.html
sa stii ca eu am parul lung si m-am saturat sa tot dau bani pe produse "miraculoase" asa ca am trecut pe cele naturiste(babesti) si dau mai mult randament +ca nu mai arunc cu bani asa de multi..sa faci fiertura din frunze de urzica/brusture pelin, eu mai fac o masca de par preparata de mine, galbenus de ou+ulei masline+2-3 picaturi de zeama lamaie si aplic pe par, stau 3-4 ore acoperita cu folie si apoi ma spal, poti folosi si gaz vinerea dupa ce vii de la scoala...
O zi frumoasa sa ai:)

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anonima3389 a răspuns:

Si eu il am rar de la vopsea si pudra decoloranta.eu folosesc produse din gama garnier, sunt foarte bune, cel putin pentru parul meu.Si eu am firul subtire, dar asta cred ca tine de gena fiecaruia.

| Zâmbett a răspuns:

Încearcă măştile Kallos, toate produsele lor m-au impresionat. Îţi recomand cu încredere.
Baftă!

| EllaMelly explică:

Aha va multumesc tuturor, o sa le incerc pe toate.

| brya a răspuns:

Poti face o masca cu: ulei de ricin, 2 oua, vitamina a, vitamina b! iar dupa ce ai tinut masca aproximativ 20 min poti sa te speli cu head & solder

| mariyya a răspuns:

Wow tu vrei chiar opusul meu te ajut cu placere.eu ma spalam inainte cu clear sau sau headen dar sperand la putin volum firr subtire mi s-a intamplat exact innvers.e putin ciudat dar, eu cred ca acestea te-ar ajuta! funda?

| sasusakuforever a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa-l speli cu acelasi sampon timp de o luna macar (cu clear) eu am avut o asemenea problema insa nu l-am vopsit ci asa din pura intimplare dar am facut astfel cum ti-am spus si mi-a trecut succes