| Wordofthat999999 a întrebat:

Am parul cam degradat din cauza ca m-am vopsit blonda si mi-am decolorat parul, as dori sa-mi creasca parul mai repede si sa-l repar sa nu mai fie degradat, si de o saptamana am inceput sa-mi fac masca cu galbenus de ou, ulei de ricin cu vitamina A, ulei de masline, ulei de argan, ulei de cocos si miere, oare sa mai folosesc miere pentru par in masca si sa las doar uleiurile? Vreau niste sfaturi multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul ars nu se poate repara, singura solutie fiind foarfeca.
Poti sa faci ce vrei tu, dar nu ajuta nimic galbenusul de ou si nici uleiurile nu mai pot ajuta un par ars, din cauza decolorarii sau a folosirii fierului incalzit care practic l-au uscat si ars complet. Singura solutie ramane foarfeca!

| Wordofthat999999 explică (pentru Violleta2022):

Pe mine totusi m-a ajutat aceasta masca, vreau sa spun ca de la prima aplicare s-a simtit o mica diferenta dar banuiesc ca trebuie sa folosesc tratamentul o perioada lunga.

| Heavenonearth a răspuns:

Ulei de masline, scortisoară și miere de salcâm, de calitate dar nu de la Kaufland ci de la magazine specializate care fac miere de calitate și au produse de calitate.Scapă de vopseaua din păr și lasă-l natural. Mănâncă banane și alte fructe dau legume ce conțin vitamina D pentru creșterea părului plus să stai in soare o oră pe zi ca să asimilezi calciu din pielea care o produce datorită soarelui.

| Wordofthat999999 explică (pentru Heavenonearth):

Multumesc, m-am invatat minte ca de acum sa nu ma m-ai vopsesc niciodata si sa il las natural.

| Heavenonearth a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Te apreciez.^_^