| Oanaraluca1962 a întrebat:

Bună, TPU.
Ce să fac? Am o grămadă de mătreata.
Am încercat toate șampoanele dar nu merg.
Am încercat cu șampon ANTI MĂTREATA dar nu a funcționat.
Ce să mai folosesc?
Dau fundă!
O zi bună!
laughing

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Hs e bun

| Adry05 a răspuns:

Ulei de cocos extravirgin, îi pui la rădăcină, masezi bine scalpul câteva minute apoi îl lași să acționeze vreo 2 ore și apoi te speli pe par cu șampon NEAPAĂRAT DE 2-3 ORI

| darrio2007 a răspuns:

Sapun de casa.

| Simpatic a răspuns:

Nu exista ca ai incercat toate sampoanele, ai parut gras banuiesc.

Incearca acest sampon tratament http://www.bioderma.com.ro/produsele/node/ds-sampon este scumput pentr cantitatea de 125 ml dar eu zic ca merita, l-am folosit 1 an de zile si am scapat de matreata, dupa aceea poti folosi un sampon fara detergenti tot de la ei care costa ceva mai putin si are 400 de ml.
Acest sampon il gasesti in toate farmaciile myosothis si nu numai.

| Oanaraluca1962 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc pentru răspuns!
O să încerc și acest șampon.
Nu contează prețul pentru că mi-am luat din Spania sampon pentru mătreata și am dat 50 de euro pe el si nu și-a făcut efectul.
O zi bună!

| Simpatic a răspuns (pentru Oanaraluca1962):

Cu placere.

| GoldenZenith a răspuns:

Pe toate? Eu am pățit același lucru, dar mă spăl cu head & shoulders mentol și e f bun. Nu trebuie sa te speli o data sau de doua ori, ci pentru o perioada puțin mai îndelungată. La mine a avut efect. Și sa te clatesti cu apa și lămâie mai ajuta. Daca totuși ai incercat atâtea și nu reușești să ai un rezultat, mergi la dermatolog.

| sunmetal11 a răspuns:

Cumpara-ti gelul ivadermaseb de la ivatherm, il gasesti si in farmacii!

| Lauv a răspuns:

Încearcă să te speli cu un singur șampon timp de 3-4 săptămâni și să clătești foarte bine, adică să stai cu capul sub duș un pic mai mult, dacă nu funcționează nici această metodă, încearcă să te speli o zi cu apă și o zi cu un șampon.