| pretty34 a întrebat:

ce (sampon) imi recomandati pentru par (mai) drept; nu vreau sa mi-l indrept cu placa.

Răspuns Câştigător
| MaiteHoney a răspuns:

Elseve Nutri Gloss (roz), Garnier Fructis Drept si stralucitor sau Gliss Mov...toate sunt bune si pentru par drept

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sampoanele nu indreapta parul. Foloseste balsam. Unele il inmoaie mai tare si atunci se "indreapta".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wash and go, este cel mai bun sampon. Iti lasa parul fin si catifelat.
Daca vrei poti folosi si un balsam tot de la wash si go.
Eu folosesc samponul de foarte mult timp si este foarte bun.
Dar iti mai spun ceva si anume sa nu schimbi samponul foarte des ci sa iti alegi unul care iti prieste parului tau. Daca vei schimba des samponul parul tau nu va mai avea nici o stralucire si nici nu se va spala bine.
Trebuie sa ramai la un anumit sampon cu care te speli mereu(nu toata viatarolling on the floor)
Sper ca te-am ajutat

| GroparuVesel a răspuns:

Head & Shoudlers e cel mai bun sampon pentru fete( In unele cazuri si pentru baieti) iar pentru baieti avem Nivea, Clear si SAPUNUL.

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| pretty34 explică:

Va multumessc mult pentru raspunsuri. happy

| popeasca a răspuns:

Gliss Asia Straight. Prietena mea cea mai buna foloseste asta. Sampon + o data pe saptamana balsamul. Miroase f misto si are efect (par mai drept si nu mai are fire rebele).

Dar niciun sampon sau balsam nu are cum sa indrepte parul chiar cum il indreapta placa...

| andreeaemilia a răspuns:

Eu folosesc de la plafar un sampon cu gingo biloba la 9, 5 roni si desi am un par dificil am observat ca sta drept fara sa-l intind cu placa, oricum ai nevoie de un sampon care sa-l faca matasos, incearca ceva de la firma favisan. Conteaza foarte mult cum ti-e tuns parul, al meu e franjurat si subtiat tare si sta bine fara prea multa bataie de cap

| Paulika2002 a răspuns:

Eu folosesc samponul Clear, imi pastreaza parul drept si fin.