| TotEu a întrebat:

As putea face ceva sa am parul drept tot timpul fara sa il indrept cu placa? Exista vreun sampon ceva...sau nu stiu... orice ar putea sa ma ajute pentru ca nu vreau sa imi fac tot timpul parul cu placa sa nu mi se arda.

In caz in care imi fac parul cu placa as putea folosi ceara sa nu mi se arda? Ce imi recomandati?

3 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Eu am folosit un balsam crema anti-ondulare de la L`Oreal Elseve.Este pentru par dificil de aranjat, uscat sau ondulat.

| Piticaaa a răspuns:

Am aceeasi problema. Exista o crema sau ceva de genul asta, dar am inteles ca este recomandat negreselor fiindca noua(albelor) ne-ar arde parul din cap. Crema sau gelul asta nu se gaseste pe piata. Este doar pentru saloanele profesioniste. Eu asta am aflat de pe un forum acum mult timp.