| Maria_7218 a întrebat:

Buna TPU :-). Cina ma ajuta si pe mine cu niste sfaturibig grin Ce sampon sa folosesc pentru parul gras. Il spal de 2 ori pe saptamana si am schimbat multe sampoane si nici unul nu imi este bun si fac si matreata. Acum am unul de la salon si eu zic ca imi este bun. Dar care sunt sampoanele cele mai bune pentru parul gras? big grin Plzbatting eyelashes Dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| Nicole a răspuns:

Salut, daca vrei ca parul tau sa nu mai fie gras incearca sa nu-l speli o saptamana- o saptamana jumate. Dupa aia il speli, doar odata in saptamanawinking

Poti sa cauti in supermarket-uri sampoane pentru par, sau te folosesti de ala care spui tu ca`i `bun`.

Pentru un par frumos poti sa-ti aplici si masti pe par si scalp.

Pentru asta ai nevoie de `ulei de ricin` sau `ulei de masline`

Succese :*

Pa pawinking

Fundita? big grin

4 răspunsuri:
| Gumitsăă a răspuns:

Ei bine nu cred ca pot sa iti spun sampoane bune dar eu ma spal cu cele de la Wash`n Go si sunt extraordianare si cu cele de la Avon care sunt la fel de bune. Matreata o poti avea de la faptul ca schimbi prea mult sampoanele. Alege unul care sa fie bun si invatati parul cu acel ssampon. Matreata va disparea

| JaJe a răspuns:

Indiferent de ce sampon vei folosi tot vei avea parul gras, mai ales daca il speli doar de 2x pe saptamana. trebuie sa speli parul odata la 2 zile, si recomandarea mea pentru Matreata si Parul gras este Head&Shoulders Menthol, cel putin la mine functioneaza. Numai bine.

| r2d2 a răspuns:

Incearca de la L'Oreal Paris samponul Elseve pentru ingrijire si energie. Zic ei: "par mai curat timp indelungat" =)

| Maria_7218 explică:

Multumesc pentru sfaturi thumbs up