| andreutza05_1656 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine intr-o problema? am parul gras si cu matreata si nu stiu ce produse/ sampoane sa ma folosesc! ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Vali87 a răspuns:

Incearca pentru matreata Selegel sau Squanorm, pentru matreata sunt bune, dar sunt cam scumpe 40 50 RON. Cu privire la parul gras aici si eu tot caut un sampon dar nu gasesc unul bun. Incearca Squanorm pentru matreata grasa si te speli o data la 3 seri si atunci e posibil sa nu mai ai prb. Alte sampoane pentru matreata si par gras mai sunt cele de la Vichi Dercos, Foltene, Alpecin, Apivita,. Chestia e ca trebuie sa gasesti unul care sa ti se potrivesca parului tau, stiu ca te-am aburit dar eu iti expun prb in mod obiectiv. E posibil sa dai pe un sampon 30 40 RON si sa nu fie bun pentru parul tau. Eu ti-am spus ce a mers la mine.
SI inca ceva incearca sampoanele astea medicinale pe care ti le-am recomandat eu, cele din comert obisnuite nu prea ti le recomand dar faci cum doresti tu.
Bafta!

8 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Uite eu am cumparat de curand un sampon de urzica de la life care.produse din acelea naturale bio ...si este foarte bun nu mai am nici matreata si nici parul gras si costa cred ca vreo 15 lei.

| darrio2007 a răspuns:

Sampon Nivea.Pentru par gras.

| miauuau a răspuns:

Bunahappy
si eu am avut problema astaworried
dar acum ma spal pe cap duminica si miercurea cu Garnier fructis menthol fresh,care are un miros extraordinardrooling,si e special pentru par gras si matreata, nu e f scump, si pe mine m-a scapat d matreata pana de curand.acum 2 saptamani nu m.am mai spalat miercurea pe cap pentru ca am fost ingrozitor d bolnava si mi-a aparut matreata, dar de atunci incep sa se vada efectele samponuluihappy
sper ca te-am ajutatbig grin

| annakarenina a răspuns:

Cel de la Vichy este foarte bun, este puternic, dar face si parul fin, pe langa ca elimina matreata si este antidegresant.

| FeelsLIKEmusique a răspuns:

Head&Sholders menthol e f bun.

| Shelovesya a răspuns:

Pai ca sa scapi de grasimea parului te poti spala cu zeama de la lamaie dar evident dupa ce te speli cu samponu ti'o torin stai cam vreo 5 minute iar dupa aceea te clatesti.Asa mi s-a intamplat si mie dar de cand am folosit zeama de lamaie nu mai am matreata si nici parul nu mei este gras, sper ca te'am ajutat, incearca si u...

| ana27756 a răspuns:

Probabil faci matreata si din cauza ca iti tot schimbi sampoanele, si cu parul gras incearca balsam de par loreal paris Elseve eu de ala folosesc si mie ffoarte subtire parul sper sati fiu de ajutorhappy

| mirelaura a răspuns:

Incearca sarea de bucatarie. Crede-ma dupa ce am am dat banii pe fel si fel de sampoane am zis sa incerc si reteta asta si vreau sa zic ca in 10 ani nu a fost nevoie decat de 2 aplicari.(matreata clasica a parului gras [big grin] )Incearca...