| Kayn221 a întrebat:

Cum as putea sa imi aranjez parul intr-o parte si sa ramana asa? ( fara 1kg de fixativ sau gel ).
Am parul rar si sta pleostit pe frunte mai mereu. daca il usuc sau ceva, sta maxim o ora si dupa se face voluminos si cade pe frunte. As putea sa il obisnuiesc cumva intr-o anumita pozitie?
Iar la spate mi se tot ridica o suvita de par, cum pot aranja la spate parul sa stea ok?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alyyyyy2018 a răspuns:

Dupa baie, sterge parul cu un prosop, pune putina spuma (ca sa intareasca putin parul) si usuca-l cu o perie rotativa. Ma refer la perie rotunda manuala, intorci varful cu ea si aplici uscatorul. In timp te obisnuiesti. Prinde si volum si va sta in directia dorita. Dupa ce ai uscat tot, bagi mainile in par, il aranjezi cum dorezi sa stea si dai putin cu fixativ.
Suvita de la spate, trebuie sa o dai in directia care tinde sa mearga, ca sa nu stea ridicata.noi avem tendinta de a da parul pe spate, dar poate trebuie sa o dai in fata sau intr-o laterala sa stea cum trebuie. La orice vartej daca nu dam parul cum tinde sa mearga, se ridica si sta rau.

1 răspuns:
| AdrianoAdi77 a răspuns:

Foloseste ceara pentru par, o sa-i ofere parului si-un luci placut si rezista 24H