| deevix a întrebat:

Sunt baiat si am parul drept, moale ( il misca vantul dintr o parte n alta) si nu prea des. As dori sa mi fac parul mai ondulat, sa l pot aranja si firul de par mai tare. Acum cand il dau sa stea pe spate nu sta. Am un prieten care il are ondulat da odata cu mana prin el si i sta. Vreau doar sa pot sa l aranjez. Va rog sa mi spuneti ce sa fac cu ce sa ma dau etc. Nu vreau sa folosesc fixativ etc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tunde-te scurt de cateva ori (sub 1 cm) sau chiar chel si parul se va intarii, ca barba de la barbierit repetat.

| deevix explică (pentru Bula):

Nu prea as vrea sa ma tund chel.

| Popovici_Ionel_1969 a răspuns:

Foloeste fixativ, nu se intampla nimic, doar ca iti intareste putin parul