| Adina45 a întrebat:

cum pot scapa de cosuri fara creme in cel mai scurt timp va roooooog

Răspuns Câştigător
| ella1515 a răspuns:

Nu prea ai cum sa scapi de cosuri asa repede.si eu am la inceput mi-au aparut pe frunte si apoi pe barba acum numai am pe frunte deloc dar in schimb pe barba inca apar mai ales cand sunt la menstruatie.eu folosesc de la roche posay effaclar duo gel spumant si apoi ma dau cu crema pntr cosuri tot de la aceeasi firma si mi-au disparut cosurile cam intr-o saptamana cu acestea. daca nu vrei creme te sfatuiesc sa te speli dimineata pe fata cu ceai de musetel si sa iti faci si o infuzie tot cu musetel(stai cu capu in aburi-10 min), te poti sa cu alifie de galbenele de la farm.naturiste e super buna ieftina vreo 2-3 lei chiar face minuni.ca sa scapi de cosuri trebuie sa te demachiezi seara si dimineata cand vii de undeva mai ales seara sa te speli pe fata pentru ca pot ramane microbi care afecteaza tenul si dau nastere cosurilor. sper ca te-am ajutat. funda?batting eyelashes:*

14 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În fiecare dimineață trebuie să te speli pe față cu un gel abraziv sau cu un săpun potrivit pentru tenul tău (de preferat unul mai sensibil).În cazul în care "încearcă" să iasă un coș, NU îl atingi sub nicio formă. Dezinfectezi zona de impurități cu alcool medicinal, după care aplici unguent de gălbenele și îl lași să se usuce și să dispară singur.
Dacă ești fată și folosești fond de ten, ai grijă să te demachiezi în fiecare seară, folosind o loțiune tonică (recomand Tenapin) și un lapte demachiant nutritiv.
Baftă!

| AngelCrystals a răspuns:

Daca vrei fara vreo creme sau solutie, poti folosi zeama de lamaie usuca cosurile sau o inhalatie cu ceai de musetel care sa inmoaie plielea, dupa ca le spargi.

| justme4 a răspuns:

Cu "Lara" sau pudra de argila.

| ToMiZza a răspuns:

Dai cu sapun...lasi sa-si faca efectul vreo ora sau mai putin ( eu asa fac ) pentru ca usuca cosurile. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Annonnimuss a răspuns:

Doamne de astea scapi destul de greu... dar poate merg si celelante rapunsuri.

| FursecCuFrisca a răspuns:

Acoperale cu fond de ten, corector sau pudrahappy

| rapa a răspuns:

Suna scarbos dar... la mine a functionat da cu pisat pe fata... iei un servetel pui pe servetel si te dai asa cu el se usuca si pica singure, nu e o gluma

| geogianageo a răspuns (pentru rapa):

Cel mai bine e sa te dai cu urina, scapi rapid de cosuri si vei avea o piele fina...de invidiat. sper sa te ajute

| rapa a răspuns (pentru geogianageo):

Pai si eu ce ziceam?

| 358ili a răspuns (pentru rapa):

Chiar a functionat la tine? CIUDAT!

| Milik_Niku_1998 a răspuns (pentru rapa):

Serioss?

| StamateAlina1987 a răspuns:

Eu am incercat metoda cu pasta de dinti, si nu a functionat la mine. Acum depinde de fiecare cum are tenul, eu am auzit persoana care ziceau ca dupa ce au folosit pasta de dinti au avut cosurile mai inflamate. Asa ca trebuie sa stie daca iti face bine sau nu pasta de dinti.
Va pot zice ca dupa 10 ani de zile lupta cu cosurile am gasit un doctor dermatolog foarte buna care mi-a prescris un tratament foarte bun.
Medicul mi-a zis ca imi cumpar creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai Thursday Plantation daca vreau sa scap de cosuri si puncte negre. Uleiul de arbore de ceai este cunoscut pentru efectele sale puternice de a distruge cosurile si punctele negre.
Dupa o perioada de utilizare cosurile si punctele negre au inceput sa dispara iar tenul meu a devenit foarte curat.
Am mai cumparat pe langa produsele de cosuri si sapun de arbore de ceai (tea tree) tot de la Thursday Plantation pentru ca am inteles de la doctor ca e foarte bun.

| Jozsa_Andrey_1997 a răspuns:

Va spun eu cum scapati de cosuri, probabil ca si celelalte metode sunt eficiente dar o sa vi se para o prostie cea ce va voi spune
De cosuri mai poti scapa cu pasta de dinti dar nu va recomand la persoanele cu piele foarte sensibila. Intai curatam fata cu spirt eu am ramas fara spirt si m-am dat cu solutie de barberit si cu spray/parfum.A doua oara luam foarte putina pasta de dinti cam cat varful degetului da mai putina si o intindem numai si numai pe cosuri nu pe toata fata ca s-ar putea sa faceti buctati. S-ar putea sa va usture foarte tare si daca nu puteti va spalati cu apa
Normal ar trebui tinuta de seara pana dimineata in timpu somnului dar daca va ustura foarte tare si na sant cazuri va rog sa mergeti sa va spalati cu apa
si daca mai vreti sa scapati de cosuri incercati aceeasi metoda dar cu otet va functiona doar ca nu are efect asa de rapid. Mersi! tongue

| Milik_Niku_1998 a răspuns:

Acelasi lucru asi intreba si eu