| ColdDreams a întrebat:

Cine stie cum pot scapa de cosuri intr-un timp scurt si fara creme de la maghazin sau farmacie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă dermatologul, din senin nu trec.
Pa, pa.

| ColdDreams explică (pentru Legiuitoarea):

Nu am nevoie de raspunsul tau draga...

| Legiuitoarea a răspuns (pentru ColdDreams):

Bună.
Vai ce te-ai deranjat...
Trec de la sine...
Pa, pa.

| 541730 a răspuns:

Cu măşti naturiste pe baza de lamaie pentru ca aceasta curata tenul, iar cu măştile pe baza de miere ti-l vei hidrata, sper sa iti faca bine. happy

| LifeColours a răspuns:

Eu folosesc spirtul.Chiar daca suna nesigur,te asigur ca functioneaza. Spala-te bine cu apa calda pe fata,sterge-te, apoi pune putin spirt pe niste vata si tamponeaza cosurile. Daca ai cosuri pe obrazul stang sau pe sub ochiul stang, te sfatuiesc sa il inchizi pentru ca vaporii vor face sa te usture, dar nu se intampla nimic. Daca ai pe dreapta, inchide ochiul drept si tot asa. Poti repeta procesul in primele zile de 2-3 ori, dar la intervale de timp. Evita iesitul afara dupa acest procedeu, pentru ca porii sunt inca deschisi de la apa calda. Poti face asta si dupa dus.Vei observa ca daca faci cum trebuie, intr-o saptamana vei avea mai putine cosuri sau poate chiar deloc. Spirtul usuca cosurile si nu strica tenul, cum probabil te gandesti. Sper sa te fi ajutaat.Bafta :*