| Babyfuckyou a întrebat:

cum pot scapa de punctele negre? stiti metode naturale si ceva creme?

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

HeyhappyUsor! Viata noastra nu este perfecta, nimeni nu e perfect! Asa e normal,ca toti sa avem macar un cos,macar un punct negru la un moment dat. Esti in crestere,te dezvolti,te afli in perioada de pubertate,e normal sa-ti iasa cosuri,puncte negre, sa ai tenul grashappy. Pentru asta exista tot felul de creme, tratamente la salon si tot felul de masti.Cel mai important este sa te intretii pe tine insati, si ma refer, sa ai grija ce mananci, ca pot exista anumite mancaruri care sa nu fie pe placul organismului si sa-ti cauzeze ixbucnirea cosurilorhappyTrebuie sa te speli foarte des pe fata CU SAPUN cu apa calduta, ca sa ti se deschida porii si apoi sa-i inchizi, clatindu-te cu apa rece, iar la final sa-ti tamponezi pielea umeda cu un prosopel moale:*poti cauta pe net cum se prepara masti din castravete pentru a-ti face tenul mai fin(castravetele, este foarte revigorant si te face sa-ti simti pielea mult mai fresh, ca sa zic asalaughinghappyMacar odata la 2-3 saptamani incearca sa stai deasupra unui castron cu ceai de tei, menta, alte ierburi(abia preparat)si sa lasi aburii sa-ti patrunda in piele aproximativ10-15 minute(exercitiul se face sub o patura, pentru a se pastra caldura ceaiului in tot timpul asta)iar apoi, dupa ce te stergi cu ceva uscat pe fata, iti spargi toate cosurile(pentru ca porii tai sunt deschisi, cosurile vor iesi mult mai repede, fara sa-ti lasi rani pe fata)
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Un amestec din malai amestecat cu ulei de masline de vreo 2 ori pe saptamana si creme sunt pe la avon si pe la toate agazinele dar sunt bune ale cu celule abrazive.

| papusica987 a răspuns:

Buna eu de puncte negre scap asa:
fierb apa si apoi stau cu un prosop pe cap deasupra cratitei in care e apa 30 min, apoi le scot punctele negre usor, si dupa imi dau cu malai pe fata si iaurt.
ma spal pe fata cu sapun de bebelus.
ma demachiez mereu si am grija sa am fata hidratata:*
si pe cosuri dau cu pasta de dinti ca sa se usuce mai repedelove struck
la mine functioneaza.

| mihaican a răspuns:

Scoatele cu unghiile ca mai tarziu ii raman semne