| Valentyna15 a întrebat:

cum pot scapa de punctele negre?
A. Vreau metode naturale
B. Vreau motode de make-up ( stiti voi).
Multumesc.
Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| AprilWaltter a răspuns:

Hei.
Metode naturale ar fi multe, acum depinde si de tenul tau dar uite cateva :-Masca de faţă propusă de Joules care conţine pastă de dinţi şi sare de mare'
-Pune o lingura de lapte intr-un pahar termorezistent si apoi adauga o lingura de gelatina praf si amesteca bine, pana cand compozitia devine grunjoasa.Incalzeste masca la cuptorul cu microunde apoi las-o sa se raceasca. Apoi puneti-o pe fata si las-o 10 minute sa isi faca efectul;
-baie cu aburi;
- Lapte si suc de lamaie; Aplica lotiunea pe tenul curat si maseaza usor cateva minute, apoi las-o sa actioneze circa 10 minute. La final, clateste-ti fata cu apa calduta;
-malai si otet; amesteca doua linguri de malai cu doua lingurite de otet. Aplica pasta pe fata si las-o sa isi daca efectul 15-20 de minute. Clateste apoi cu apa calduta.
Sper ca te-am ajutat.

| Valentyna15 explică (pentru AprilWaltter):

Sincer sa-ti spun la mine, nu prea merge cu aceste remedii naturale. Dar cosmetice ce zici? Tenu meu nu este incarcat cu cosuri, am doar pe nas si barbie niste puncte negre, si folosesc, masca de argila. masca Clearsking de menta, crema de galbenele, eu as vrea sa scap de acele puncte negre...
Eu sunt reprezentant la Lady's, ce crezi ca-mi poti oferi de acolo?
Multumesc pentru raspuns!

1 răspuns: