Întrebare recomandată | Madi123 a întrebat:

Cum sa curat negreala de pe o bratara (nu e de aur sau de argint)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| emily098 a răspuns:

Daca nu e de aur sau de argint nu o so mai poti curata de nimic(din pacate e numai buna de aruncat) sad sad

12 răspunsuri:
| c0ton a răspuns:

Nu se poate

| daniellle a răspuns:

Nu cred că o mai poţi curăţa dacă nu este de aur sau de argint. happy

| pilifalexandru a răspuns:

Eu am un inel de argint si l-am curatat cu pasta de dinti, arata ca nou, acum banuiesc ca merge pe orice fel de materiale metalic.

| Madi123 explică (pentru pilifalexandru):

Am incercat cu pasta de dinti si nu am reusit sad

| iuliaa27 a răspuns:

Ai incercat cu otet?

| Madi123 explică (pentru iuliaa27):

Am incercat si cu otet... dar nu a iesit.

| iuliaa27 a răspuns (pentru Madi123):

Eh..asta e.

| chri a răspuns:

Nu cred ca sa poate curata dar incerca cu spirt

| anothernothingthing a răspuns:

Poti sa incerci cu bicarbonat si o periuta de dinti care nu iti mai trebuie.

| emily098 a răspuns:

Daca nu e aur sau argint nu o vei putea curata(din pacate e numai buna de aruncat) sad sad

| bianca123009 a răspuns:

Pai...dai cu sapun si fraca daca nu merge, arunc-o!

| Ellena_Bianca_2000 a răspuns:

Sincer chiar nu stiu daca era de argint stiu ca o puteai curata cu pasta de dinti