| BubuLina999 a întrebat:

Buna TPU..."big grin"happyCum credeti ca ar reactiona persoanele din jurul vostru daca v.ar vedea cu ochelari.Credeti ca vor rade de voi sau vor tace din gura si vor accepta noua "schimbare"? funda pentru cea mai buna parerehappy

Răspuns Câştigător
| Anonima_9977 a răspuns:

Si eu mi-am pus ochelari cand nimeni nu se astepta si am o medie destu; de buna, asa ca e inevitabil sa afara discutzii rautacioase la adresa persoanei respective, dar exista si persoane care apreciaza ca este vorba de sanatate si privind dincolo de partea practica confera si o parte estetica destul de buna daca sti ce rama de ochelari potrivita petru fata ta sa cumperi, deci cei invidiosi vor spune "aragaz cu patru ochi", iar ceilalti te vor considera mai intelectuala. In clasa mea exista 25 de elevi dintre care 15 poarta ochelari asa ca toti din jurul nostru ne acceptam asa cum suntem si ne luam "apararea" daca exista persoane care sa ne ia peste picior.Sincer vorbind am ajuns la concluzia ca mie personal, desi ochelarii mei sunt doar de citit si televizor, imi sta mai bine decat fara si cree ca este vorba sa te accepti tu pe tine cu aceasta schimbare si nu cei din jurhappy

15 răspunsuri:
| BubuLina999 explică:

Nu o sa planglaughing doar ca luna aceasta ma voi duce la un control si parca ma vad cu ochelari. nu sunt speriata dar am vrut sa ved ce parere aveti si voi, **familia mea**, si va multumesc ca v, ati acordat cateva minute sa imi raspundeti. a si multumesc de sfaturi kisskisskisskiss:d>:d:d

| BubuLina999 explică:

Ms familia... am sa tin cont de sfaturile si parerile voastre. sincer as vrea sa dau cate o fundita la toti dar nu am cum ...si.mi pare rau. dar oricum multumesc mult. kiss>:d:d

| rosto a răspuns:

Mie imi sta mai bine cu ochelari decat fara, asa ca m-au admirat mai degraba laughing

| CARMENCITA a răspuns:

Cred ca ar zice ca-mi sta foarte bine, ca sunt mai interesantanta, mai sexy.Acum depinde si ce rame, forma au ochelarii, ca daca-mi pun unii urati unii o sa zica "altceva nu ai gasit?", altii "treaba ta daca tie iti plac, dar sa stii ca ti-ar sta bine cu altii". Deja am probat niste ochelari si m-au vazut 4 persoane si au spus ca-mi sta foarte bine. Daca trebuie sa-ti pui ochelari probeaza mai multe rame si alege ce-ti place tie si nu altora.Sincer ma lasa rece ce ar spune altii de ochelarii mei, important este sa-mi placa mie si sa zicem ca nu mi-ar place tot as purta daca nu vad bine.In mod sigur nu vor rade de mine.De ce sa rada? Ar fi culmea sa rada cineva ca nu vad bine si am ochelari. Daca un copil de 4 ani m-a vazut proband ochelari si nu a ras pentru ca este inteligent cum sa rada altii? Probabil tu ai dat peste oameni care rad de cei cu ochelari sau ai auzit de ei.Vai de ei ca nu-i duce mintea nici cat un copil de 4 ani. Mi-ar fi mila de ei saracii.Nu-i nimic de ras daca cineva poarta ochelari.

| Razvan a răspuns:

Si daca nu accepta care e problema? De aia nu mai dorm eu noaptea pe partea stanga ca ma barfeste Beepulescu ca mi-am pus ochelarilaughing
E chestie de sanatate, nu de fite, asa caoh go on

| foxi a răspuns:

Cei inteligenti.iteleg situatia! Ceilalti trebuie ignorati!

| xNirvana a răspuns:

Eu consider ca-mi sta ine cu ochelari de vedere. big grin Deci nu prea conteaza ce zic altii.Si daca nu iti stau bine. Ce daca? persoanele care te indragesc no sasi schimbe parerea numa pentru niste ocelari, nu?

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Pai daca sunt copilarosi vor spune tot felul de tampenii iar daca sunt mai maturi vor tace si usor se vor obisnui

| andreeada a răspuns:

Buna! Pai ce sa zica? Ca-i adora! Prima data cand le-am dat web noilor colegi mi-au spus asa:"woow ce frumosi sunt ochelari tai! Cand o sa fim la scoala ma lasi sa-i ating?"laughingtare intrearea deci mult succes!

| ancutsa410 a răspuns:

Mai...primelea reactii ale prietenilor mei au fost " woooow iti sta mai bine asa" " ce matura pari asa..." ' nu tii mai da jos ca iti sta bine" nu stiuthinking multi mi-au zis ca ochelarii imi dau "farmec"
pont: acum la moda sunt ochelarii cu rame de tokilar, dreptunghiulare negru sau roz [[asta pentru fete]]

| GuessWho a răspuns:

Depinde maibig grin
Fiecare cu caracterul saulaughing
COlegii mei pe de`o parte ar zice:
Ce`s cu ochelarii aia. sau ti-ai luat ochelari mai?
Nu cred ca ar rade nimeni
Nu esti nici prima si nici ultima persoana care porti ochelari.
Si daca persoanele din jurul tau ar spune ceva nu le lasa sa-ti sufle in borsh.si simte`te bine ca porti ochelari.fii mandra si. vor vedea ca nu te lasi asa suro.sa incepi sa plangi sau altcevabatting eyelashes

| kuzican a răspuns:

Eu port ochelarii de cand ma stiu si nu a ras nimeni de mine niciodatahappy. bine am si uni foarte dragutibig grin

| Bogdan19999 a răspuns:

Ignora-i, poate vor veni si randul lor sa poarte ochelari si vor vedea cum te-ai simtit si tu.

| andreea_4416 a răspuns:

Buna happy eu am trecut prin asta acum cateva lui. cand am inceput sa port ochelari, au ras de mine.doar cei ce nu ma suportau, cei ce nu imi erau prieteni pe care nu i-am bagat in seama, prietenii insa m`au incurajat. mi-a fost foarte usor sa trec peste. happy Mai ales stiind ca am prietenii aproape tongue

| criscir1 a răspuns:

Nu va rade nimeni de tinewinking multi adolescenti folosesc ochelari doar pe post de accesorii.
important este sa ai niste ochelari care sa te avantajeze
ex: fata rotunda- ochelari dreptunghici
fata alungita sau patrata- ochelari rotunzi

Daca stii sa ii potrivesti, ei iti pot evidentia calitatilewinking
Cel mai important este sa fi sigura pe tine si nimeni nu va zice nimic
daca o persoana va rade, inseamna ca nu are nici 1 neuron in cap laughing