| ღKimKimmyღ a întrebat:

TPU! Daca folosesc bicarbonat de sodiu pentru albirea dintilor, este vreo problema daca il folosesc de 2 ori intr-o saptamana (Doar o saptamana, dupa aceea nu cred ca-l voi mai folosi cateva luni...)? Adica afecteaza tare smaltul? Si apropo, smaltul dintilor se reface dupa? Multumesc anticipat, si desigur cel mai bun si corect raspuns primeste funda. :*

Răspuns Câştigător
| MKKuky a răspuns:

Eu am facut asta si nu s-a intamplat nimic rau.

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Trebuie folosit cam o dată pe săptămână,dar, în mod constant(albeşte dinţii, curăţă dinţii pătaţi). Folosit la modul acesta, nu are cum să afecteze smalţul dinţilor, decât, doar pozitiv.Deci în fiecare săptămână,constant, şi, nu, o săptămânâ, şi apoi peste alte două luni(dacă vrei să aibă efect).laughing

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| maria121 a răspuns:

Stiu de la dentist ca nu e bine sa iti albesti dinti ca ii afecteaza.Cel mai e decat sa te speli pe dinti cu pasta, fara sa ii albesti. Poti sa incerci odata sa-ti albesti dinti, dar daca o s-o faci de mai multe ori o sa ti afecteze.