| happy_7964 a întrebat:

Exista vreun risc daca folosesc bicarbonat de sodiu pentru albirea dintilor, eu fiind minora? Ce alte metode as mai putea folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

Pai uite aici;;) :http://sfaturi.eva.ro/......-4986.html (nu am incercat :|). totusi cea mai eficienta cale este ca dupa ce te-ai spalat pe dinti(cu pasta de dinti)sa freci dintii cu o bucatica de lamaie.la mine a mers si am ramas incantata de rezultat:x.pa-pa :-h si pupici :-*

2 răspunsuri:
| # Soranna :x a răspuns:

. Vana din baie: 2-3 linguri presarate in apa din vana depureaza pielea, lasand-o moale si catifelata. in plus, are un efect relaxant.
. Masina de spala-te: o lingura cu varf de bicarbonat, in spatiul pentru detergent, inmoaie hainele respective si le dezinfecteaza.
. Frigiderul: bicarbonatul este un perfect produs de curatire, evitandu-se astfel produsele chimice care ar putea veni in contact cu alimentele (2 linguri la ½ l apa).
. Periuta de dinti: 1 lingura (25 g) la un pahar de apa pentru a garanta igiena protezei dentare si a periutei.
. Parfum: neutralizeaza mirosul neplacut daca se adauga si cateva picaturi de esenta parfumata in dulapiorul de pantofi.
. Pieptanul si peria: se curata cu 2 linguri(50 g) de bicarbonat dizolvate in apa calda.

FUNDA?batting eyelashes

| dawnstar a răspuns:

Nu este nici un risc, dar incearcasa nu folosesti chiar des... odata la 3 zile maxim, si mai fa pauze din cand in cand d cate 2 saptamana...