| DeliaDelyDede a întrebat:

Dati.mi cateva sampoane bunr pentru pentru par gras si care ofera volum. Tocmai am descoperit Nivea ca e bun. Dar as vrea unul mai bun. Am unele colege care au parul foarte frumos cu mult volum. A si ce parere aveti de samponul uscat ssi poate imi dati si mie cateva bune.

Răspuns Câştigător
| smartlollipop a răspuns:

Poate ca o sa ti se para deplasat sau ciudat, dar merge. Sampon pentru cabaline, adica pentru parul de cal, de la farmacia veterinara. Stiu, esti sceptica, dar, ma crezi sau nu, face parul mai matasos, mai sanatos si nu il ingrasa. Plus ca miroase frumos. Este foarte bun pentru volum, par gras si cu varfuri despicate.

Sau iti poti comanda de pe internet sampon profesional, adica nu sunt cele care se gasesc in magazine. Unele saloane comercializeaza sampon profesional de la furnizori.

Cat despre samponul uscat, e destul de bun. Am unul cumparat din Sensiblu, nu stiu ce marca e, dar e pentru volum. Este foarte bun, insa da parului o textura uscata, e bun si pentru parul gras. Se da la radacina si iti da volum instant, ca si cum ai parul tapat, se ridica. Deci este bun. happy

Bafta!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pantene pro v

| Alrawan a răspuns:

Încearcă şamponul de la Garnier, cel portocaliu. Mie mi se pare foarte genial, îmi făcea părul să stea aşa frumos şi cu volum şi îl făcea foarte fin dacă foloseşti şi balsamul din aceaşi gamă. Şi este şi ulei şi mască de păr, tot în aceaşi gamă la cele portocalii. Şi sunt chiar genialehappy merită să le încerci.