| denisamihaela a întrebat:

De 2 ani de zile incontinuu imi fac lunar unghiile cu gel( gel pe unghia naturala) Credeți ca ar trebui sa iau pauza o perioada si sa mi fac unghiile cu oja semipermanenta? Sau continui tot cu gel pentru ca nu are ce sa-mi dauneze? Va rog un sfat sincer. Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca dupa o anumita perioada (nu foarte lunga) sa constati cu stupoare, sau choar cu groaza ca unghia naturala sa inceteze sa se mai formeze. Ar fi indicat sa ai in vedere chiar daca o consideri alarmanta... aceasta avertizare big grin

| NLS a răspuns:

Știu de la o prietena, ca gelul distruge unghia. Oricât i-ar plăcea și ei, se mulțumește cu putina oja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Iti spun ce i s-a intamplat unei prietene, pentru ca eu nu mi pun gel pe unghii. Ea tot spunea ca o sa faca pauza, numai ca mereu se ivea cate o ocazie speciala si nu putea renunta.intr un final dupa aproape 3 ani unghiile ei naturale erau aproape inexistente. Aratau ca o foita din aia de ceapa. Dupa vreo 6 luni de tratament si au mai revenit un pic. Acum...Nu stiu ce sa zic, poate a facut ea vreo infecție ceva, nu stiu daca se intampla la toata lumea, dar cred ca indicat ar fi sa faci si o pauza totusi...Sa ti lasi unghiile naturale sa mai „respire."

| Supicadepui a răspuns:

Eu imi pun unghii cu gel de mai bine de un an de zile si nu am avut probleme cu unghiile. Depinde cum iti pileste unghiile, pentru ca daca nu ti le pileste corect si te doare sau iti face rani, atunci o sa intampini probleme.
Tipa care mi le pune mie si le pune de ani de zile si nu are absolut nimic.

| Sndnxnska a răspuns:

Trebuie sa iei pauza, iti distrugi unghia, normal

| Danutzuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Psss,psss sunt baiat, scuze ca ma bag la placerile voastre insa va recomand sa fiti cat mai naturale, desigur nici nepensate sa aveti spranceana unica laughing! CAT MAI NATURALE