| Anonimaaaaa5781 a întrebat:

Care metoda este mai avantajoasa pentru creșterea unghiilor și rezistentei lor? Gel pe unghia naturala sau oja semipermanenta? Oja semipermanenta întărește unghia, sau este la fel de subțire ca și oja normala, doar ca rezista mai mult?
Mulțumesc laughing

1 răspuns:
| AnemonaP a răspuns:

Oja semi e cam la fel ca și cea normala, tot se rup unghiile…
Gelul este baza, doar sa ai vreun accident, sa te lovești tare sa se rupă, in rest rezista foarte bine. Și eu vreau sa imi pun gel in curând, eu de obicei imi las unghiile super lungi, le fac frumoase și când imi e lumea mai draga, mi se rup foarte foarte aproape de baza și trebuie sa mi le tai atât de scurt încât ma dor. Dacă vrei gel pe unghia naturală, pentru cresterea unghiilor îți recomand elixirul unghiilor lungi, secretul meu etern:
Lac pentru întărirea unghiilor THE ONE de la Oriflame (cel roz)
Spor la unghii frumoase.