| FashionVictim93 a întrebat:

Buna Tpu...De cate ori trebuie folosita argila pe saptamana si tratamentul cat trebuie sa dureze? ..are ceva ca dupa ce ma curat de argila sa ma dau cu fluocinolon? Eu folosesc argila pentru cosuri ca am inteles ca este buna.O folosesc in fiecare zi seara dupa care ma dau cu alifia aceasta(tratamentul il tin de 4 zile )..Pe timp de zi imi fac o masca din miere/ulei masline/argan, malai si zat de cafea (cu abele masti stau 30 minute). multumesc happy

3 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Masca cu argila, se face de 2 ori pe saptamana pentru acnee. Dupa ce speli masca, te dai cu miere, o lasi sa actioneze cateva minute si te clatesti cu apa calduta, fara sapun.Imi mai recomand masca cu cartofi.Da un cartof crud pe razatoare (fara coaja), si pune-ti pe fata.stai tot asa, 15 minute relaxata, intinsa p spate. Apoi te clatesti fara sapun.

| FashionVictim93 explică:

Nu ma clatesc cu sapun ma spal doar cu apa calduta happy

| yukyta a răspuns:

Tratamentu cu argila trebuie facut la inceput in fiecare zi timp de 7 zile si dupa aia o data pe saptamana pana la 7 saptamani...eu iti recomand sa nu te dai cu nimic dupa ce ti'ai dat argila jos..eu nu imi dau nici cu sapun si iti spus, da rezulate.