| ionelailinca a întrebat:

Buna TPU
De curand mi-am luat un kit pentru unghii cu gel doar ca am cateva probleme...
1.in acest set am si culori acrilice(https://encrypted-tbn1.gstatic.com/......ps?/images dar cand le aplic pe unghie dupa ce se usuca se "incretesc" si se lasa in jos. am crezut ca este de la lampa dar o mana nu am mai bagat'o si s-a facut la fel
2.culoarea acrilica este destul de groasa si am inmuiat pensula in apa, credeti ca asta sa fie motivul pentru care se "strange" pe unghie? Daca da, as vrea sa imi spuneti cum as outea sa o aplic corect.
3. dupa ce aplic gelul bag mana/degetul in lampa si o tin 2 minute dar cand o/il scot nu s-a uscat suficient.
funda pentru cel mai explicit raspuns!

Răspuns Câştigător
| Rebeca22222 a răspuns:

Bun,deci..In primul rand, ai facut foarte bine ca ai inmuiat pensula in apa.Cat despre faptul ca se strange-asa sunt culorile acrilice! Ele nu vor fii niciodata "mate" pe unghie, dar tu cand pui gelul, nu se mai vad asa.happy Modelele vor fii frumoase si lucioase datorita gelului pus deasupra.P.S.: Vopselele acrilice nu se usuca in lampa.Trebuie doar sa astepti 2 minuntele si apoi poti sa dai cu gel deasupra.
In al doilea rand, gelul este uscat dupa 2 minute.Stiu ca ti se pare ca nu este(asa am crezut si eu la inceput), dar de fapt dupa ce scoti degetul/mana din lampa trebuie sa stergi cu cleaner-el ia surplusul de gel si il fixeaza.happy Sper ca te-am ajutat, iar daca vrei sa ma mai intrebi cate ceva, contacteaza-ma pe id-ul unghiigel.georgiana!

| ionelailinca explică (pentru Rebeca22222):

Multumesc mult! doar ca dupa doua minute dupa ce realizez modelul cu o culoare acrilica cand aplic gelul culoarea se intinde si se strica de totsad
ce'as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| Maria84s a răspuns:

Foloseste sablon pentru constructie unghii, si nu o sa se mai lase jos, o sa ramana ca modelul care il construiesti pe sablon.
http://cosmetics-online.ro/index.php?route=product/category&path=59_93
Aci poti gasi cateva modele dragute si la preturi foarte bune.