| anasuperba a întrebat:

Buna TPU.De vreo 2 luni am inceput sa pun unghii cu gel...pentru mine in mod special.Dar de fuecare data cand aplic gelul am o mare problema.Gelul meu curge in parti orice as face! Oare este vinovat gelul? Eu folosesc geluri Euronagel de la tienda.Si nuanta pink-milky! Care este cauza? Pentru un raspuns folositor de la o persoana priceputa dau funda! Mentionez ca nu am urmat nici un curs ci doar de pe niste tutoriale de pe youtube! Multumesc!

4 răspunsuri:
| JulyStorm a răspuns:

In primul rand, pana cand nu inveti sa aplici unghiile calumea, nu ar trebui sa mai pui si altora.
Apoi, un curs ti-ar fi de mare ajutor, sau macar vorbeste cu cineva care se pricepe, sa iti arate exact tehnica de lucru.
Poate ca pui gelul in strat prea gros de curge pe margini. Sau poate e un produs de proasta calitate. Incearca sa il lasi 5 min la frigider inainte sa il aplici.
Nu uita de linia de stres si nu te duce cu gelul f aproape de cuticule, ca sa nu prinda aer.

| anasuperba explică (pentru JulyStorm):

Buna...in primul rand am si precizat ca nu pun gel altora! Ci doar mie! Problema s-a rezolvat! MULTUMESC in orice caz!

| elynasv a răspuns (pentru anasuperba):

Cum ai rezolvat problema? si eu vreau sa-mi cumpar de pe tienda

| Aayan a răspuns:

Buna.
Atunci cand aplici gelul trebuie sa iti pui pe degete un sablon si apoi sa aplici gelul. Insa daca curge probabil trebuie sa schimbi gelul nu toate sunt de calitate.
Te sfatuiesc sa nu faci de capul tau ci sa urmezi niste cursuri, nu.ti vor strica. Stai chill. :*