| Epicx3 a întrebat:

. Deci, am o colega care a reusit sa slabeasca 30 de kilograme in 3 luni mancand doar un fruct pe zi si facand mult sport. Eu nu pot supravietui doar cu un fruct pe zi. xD Imi puteti spune o dieta nu foarte drastica pe care ati tinut- o si a avut rezultate? Eu nu sunt foarte grasa (am 54 kg si inaltime 1, 71) insa as vrea sa mai dau jos macar cateva kilograme. : 3 Funda! (scuzati categoria). ^ ^"

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Pe langa slabit cred ca s-a ales si cu niste probleme la stomac, eventual cu o anemie sau vitaminoze, deci pentru sanatatea ta nu fac ce a facut ea.
Mananc sanatos si putin, dar de mai multe ori pe zi. Eu zic sa iti faci o dieta personalizata, adica si eu tot tineam regimuri si m-am ales cu gastrita si anemie feripriva, dar de slabit nu prea. Intr-un final am slabit 10 kg dar asa in timp, de exemplu eu mananc patiserie de cativa ani, fast food mananc 1-2 de ori pe luna (bine daca chiar mi pofta mananc) dar beau cola desi nu e ok pentru ca-mi place mult, incerc sa nu mananc des dulciuri, sa nu mananc cantitati mari, de obicei mananc felu I si felul II la mese diferite. Incearca sa alegi si tu ce ti s potriveste.
In mare renunta la grasimi, prajeli, patiserie, fas food, dulciuri, sosuri, mananca legume, fructe, carne slabe de exemplu peste si pui, mananca lactate slabe, ia cina cu 3-4 ore inainte sa te culci, nu bea sucuri acidulate. Cam atat, si nu uita de sport si apopri la 1, 71 si 54kg nu esti grasa delocwinking

3 răspunsuri:
| AmanoYuno a răspuns:

Incearca metoda sfintei furculite care cel putin pe mine a dat rezultate:
http://www.realitatea.net/......57082.html

| dailydaisy07 a răspuns:

Hmmm ok happy
Iti recomand pentru inceput toate tipurile de seminte care exista, dupa fructe cu putine zaharuri; piept de pui, curcan si peste la gratar, cuptor sau fiert si in final toate tipurile de branzeturi proaspete. Toate in portii normale. Sper ca te-am ajutat ^_^

| ZuZuDuDu a răspuns:

Este foarte bine la inaltimea ta cate kg ai vrei sa ajungi piele si os? Dar ma rog, am tinut o dieta :pur si simplu renunti la dulciuri, sucuri, grasimi! Si mananci multe fructe si legume(salate) si faci sport.