| Miire a întrebat:

Deci, urmeaza cat de curand vacanta de vara, si ma gandeam sa ma vopsesc roscat.Doar culoarea asta se potriveste.Am avut suvite cu nuntator in fata si mi-ar sta foarte bine.Sa imi fac tot parul cu nuantator sau vopsea permanenta?
Astept recomandari de vopsele si nuantatoare care sa ma tina peste 3 luni.
FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| xCascavaalProblemex a răspuns:

Miree, Eu zic sa te vopsesti tot capul cu vopsea LonColor happy happy
Din cate am auzit Nuantatoarele strica parul :*

Miree, Te rog fundita :* happy

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Depinde cat vrei sa fii roscata...ti-o spun pentru ca stiu ce vorbesc. Roscatul iasa foarte gre din par, vad pe pielea mea. Eu una sunt satena natural, si m-am vopsit cu un roscat "Capsuna mieroasa" de la Garnier. E o vopsea semipermanenta (tine 24 de spalari). Si totusi se pare ca tine mai mult de atat. Roscatul e aproape imposibil de scos din par fara decolorare big grin. Ti-as recomanda nuanta asta. E foarte frumoasa. Are reflexii puternice la lumina, iar la intuneric e mai inchisa. O vopsea pe care am auzit ca toata lumea o lauda e Wella Rosu vulcanic (dar e mai scumpa). Eu acum mi-am luat Palette R15. Pare super culoarea...o sa ma vopsesc initial un blond argintiu, pentru a deshcide putin culoarea actuala ca sa fie mai aproapiata de cea de pe pachet. Spor, si sper sa ai rezulatul pe care ti-l doresti! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand vopsea permanenta.
Nuantatorul distruge parul, nu e bun!
Si roscat e foarte frumos!
Te pup!

| rikimaru95 a răspuns:

Sfatul meu este sa te vopsesti cu vopsea permanenta. Este destul de frumos un par roscat. big grin

| vSpy a răspuns:

Sfatul meu este sa te vobsesti cu vobsea permanenta deoarece nuantatorul distruge parul, asa dai 25-30 lei pe o cutie de vobsea si tine peste 3 luni, doar sa nu stau prea mult sau prea putin cu ea in par ca s-ar putea sa iti iasa alta culoare decat cea dorita.

| blaugranu a răspuns:

Asa e, se potriveste, da dupa aia ce faci? iar te vopsesti? nu ma pricep eu la vopsit, dar daca te tot vopsesti des, o sa ai probleme.eu zic sa ramai cu culoarea pe care o ai sau daca nu iti place, fa una permanenta si lasa parul ala in pace laughing

| MatzaNeagra a răspuns:

Eu iti recomand vopselurile permanente. Ca marca cred ca Palette este mai bun. Apropo ai facut o alegere buna cu nuanta roscata. Si eu vreau sa ma fac roscata. Sper ca te-am ajutat! ^_^