| RyAngel a întrebat:

Buna happy M-am vopsit o data, anul trecut ( abia facusem 14 ani) roscata cu vopsea fara amoniac si fara sa fie cu decolorantul. Parul meu e destul de inchis la culoare - saten inchis - si a prins culoarea de si acum am cateva suvite mai aramii desi nu se observa bine decat la soare.
Tata n-a fost de acord nici atunci (da' ce sa-mi mai faca? laughing ) dar nu-i spusesem, iar acum am banchetul si vreau sa ma vopsesc din nou (n-am mentionat, doar suvite, si prima data tot suvite am avut si nu vreau cu totul) si vreau si roscate si blonde. Intrebarea e: chiar si asa, fara amoniac si decolorant, poate sa-mi strice parul? Mai ales ca nu ma vopsesc in fiecare luna sau asa, au trecut 8-9 luni de ultima data... Si din moment ce culoarea s-a prins foarte bine si fara decolorant, e vreun nuantator sau altceva de genul asta care sa si tina cateva luni si sa si fie culoarea cum trebuie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te! Sau vopsestete iar cu culoare pe care ai avut-o tu inainte!

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Daca maivrei sa te ma vopsesti inca o data sau ma rog sa-ti faci suvite eu iti recomant sa folosesti vopseaua fara amoniac pentru ca este mult mai sanatos pentru par... Sper ca te-am ajutat ceau! happy :*