| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

BUNA TPU, eu folosesc fond de ten de la MAC si vreau sa încerc fond de ten de la mac si sa îmi iau o pudra de la l'oreal, ce Spuneți? Dar sa fie buna, sa nu îmi apăra cine știe ce pe fata, sau cum ii si pudra de la mac? Aia cu minerale, ce conține si cât ii de buna si maturată?

1 răspuns:
| drcatwoman a răspuns:

Eu am pudra minerala translucida de la L'Oreal. Nu stiu exact ce contine, dar o am de mult timp si nu am avut niciodata probleme cu ea, tinand cont ca am si un ten foarte sensibil. Se spune ca machiajul mineral este foarte putin iritant si chiar recomandat tenului sensibil.

Matifiaza foarte bine, lasand in acelasi timp un aspect natural. Am folosit-o in combinatie cu multe fonduri de ten, inclusiv MAC Face&Body. Singurul dezavantaj al ei mi se pare faptul ca peria inclusa este un pic cam aspra.