| FumDeTigara a întrebat:

Ce este mai potrivit pentru un ten normal, pe care nu vreau sa il incarc dar vreau sa ascund la el anumite,, defecte" : pudra cu minerale sau fond de ten lichid?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pudra cu minerale nu prea acopera, iar fondul de ten daca este prea lichid da un aspect lucos inestetic tenului, este mai degraba pentru tenul gras.Zic ca ti s-ar potrivi un fond de ten matifiant care uniformizeaza tenul dar nu il incarca prea mult si da un aspect mat.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Bondarel99):

Scuze,am vrut sa zic ca fdt lichid e pentru tenul uscat si astfel este absorbit mai bine in piele(ca o crema).Eu am tenul mixt si nu mi se potriveste deloc.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Fond de ten sau corector. Pudra are rolul sa fixeze machiajul si sa matifieze tenul daca e prea gras. Daca ai probleme "izolate" de exemplu un, doua cosuri, nu acnee, cearcane, o cicatrice, atunci corector.

| LoriLoL a răspuns:

Nu stiu de ce ai ales aceste 2 produse. pudra se aplica dupa fond de ten si nu are acoperire.iar fondul de ten lichid..cam nu prea acopera.pt anumite defecte folosteste un corector siapoi putina pudra matifianta sau mai ok ar fi fond de ten cu puteremare de acoperire

| Different69 a răspuns:

Fond de ten lichid.