| Anonimimus a întrebat:

Exista creme anti cearcane pentru persoane de 15 ani?

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ciau. Nu prea stiu. Solutia: baga in blender castravete + banana si pune-le apoi in congelator in forme dinalea pentru cuburi de gheata. Foloseste cate un cub din ala inghetat intr-o sesiunea in care te faci cu el in zonele cu cearcane - fie seara, fie dimineata. Lasi cateva minute pe fata si apoi te clatesti. Functioneazawinking

| Lucian4 a răspuns:

Exista. De ce ti-au aparut cearcane, te-ai intrebat?

| Mayar a răspuns (pentru Lucian4):

Unii asa ne nasc, desteptule!

| Lucian4 a răspuns (pentru Mayar):

Aa, e mostenire genetica. Daca scriai in intrebarea ta ca te-ai nascut asa, imi schimbam comentariuhappy. ps pune intrebarea mai detaliata

| Mayar a răspuns (pentru Lucian4):

Sunt persoane care se nasc asa, sunt persoane care cu timpul au acele cearcane evidente, tot din cauze ce nu pot fi schimbate. Spre exemplu, daca ai circulatia proasta a sangelui, ai cearcane mov si nu prea ai ce face cu ele, decat sa le acoperi si ceva corector sau sa mai tii comprese, mereu, zilnic, pentru a nu fi chiar atat de evidente. Altii au cearcane petru ca nu dorm indeajuns de mult, de culoare albastra sau mov. Deci depinde ce si cum. Chestiunea e mult mai complexa big grin

| Lucian4 a răspuns (pentru Mayar):

Am inteles. sfat meu: sa nu fumezi si sa renunti la zahar, bei 5 cani de apa pe zi

| giulia283 a răspuns:

Odata aparute nu mai scapi de ele...