| alice4stars a întrebat:

Exista metode naturale prin care sa imi fac parul ondulat? Îl am drept,si as vrea sa devina ondulat. Nu as vrea sa mă coste mult... Nu cred ca exista metode, dar nu sunt sigura.

Răspuns Câştigător
| AsTheLove a răspuns:

Buna Ana! happy

Cel mai bine este sa-ti separi parul in cat mai multe suvite si sa le impletesti pe toate. Dar asta doar dupa ce ti-ai spalat parul si s-a uscat complet. Lasa-l peste noapte, respectiv urmatoare dimineata si ar trebui sa arate foarte bine.

Dar, poti incerca prin folosirea bigudiurilor. Stiu ca functioneaza foarte bine. Prinde cat mai multe bigudiuri si apoi, dupa ce le-ai lasat ore intregi, poate chiar o zi, da-le cu fixativ ca sa stea cat mai mult.

Daca iti doresc sa fie ondulate la salon, poti oricand sa mergi la un stilist sa il rogi sa-ti onduleze parul cu ondulatorul. Desi, depinde de cat si cum tine.

Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| UnPisic a răspuns:

Cam tarziu raspunsul, dar hai ca vin si eu pe-aici. Ai mei au cumpart un aparat numit "Curl Secret" (sau ceva de genul), cu care poti sa-ti ondulezi parul (chiar si un par lung si voluminos) in mai mult sau mai putin de 10 minute, dupa ce l-ai spalat si l-ai uscat. Eu l-am folosit si vreau sa zic ca mi-a stat parul ondulat mai mult de o saptamana fara sa-i fac nimic. Stiu ca nu e o metoda naturala (si eu vreau natural exact ca tine, dar n-am gasit nimic), dar se poate incerca. E de la babyliss, din cate-mi amintesc si eu zic ca merita. happy In orice caz, bafta in continuare cu parul!