| Anne2000 a întrebat:

Am parul usor ondulat si se modeleaza foarte usor, e moale si fin dar as vrea sa-mi stea mai drept, nu lins dar sa nu mai am bucle, sa scap de ele. Vreau metode naturale, adica fara pheon si placa pentru ca imi strica parul si nu vreau asta, il prefer asa cum e decat sa-l stric. Dar totusi uneori imi doresc sa-mi stea drept, va rog ajutati-ma imi cumpar orice produse daca as sti ca vor merge 100%! Fundoi. :*

4 răspunsuri:
| AlexandraPink a răspuns:

Daca folosesti un spray protector impotriva caldurii inainte de a-l usca cu pheonul sau inainte sa-l indrepti cu placa nu iti vei strica parul. Altfel nu vei putea sa il indrepti, decat pentru o perioada foarte scurta de timp, cateva ore, dupa aceea parul se va ondula din nou.

| lipsadeinspiratie a răspuns:

Poti incerca sa-l speli bine si sa ti-l piepteni la cateva minute (cam vreo 10) si sa il piepteni foarte bine (la mine functioneaza) pana cand nu va mai fi prea ondulat.O da si sa-l ti mai mult desfacut pe spate sau in coada de cal. Sper ca te-am ajutat, daca da atunci sa-mi oferi funda please.big grin

| lipsadeinspiratie a răspuns:

Poti incerca asta:cand ai terminat sa-ti speli parul la vreo 10 minute sa-l piepteni bine pana va ramane mai putin ondulat si in fiecare zi sa ti-l piepteni foarte bine si mult.O si sa il porti mai mult desfacut pe spate sau in coada de cal. Sper ca te-am ajutat, daca da atunci funda te rog.big grin

| Anna3488Me a răspuns:

Eu stiu decat cu placa big grin