| saharabya a întrebat:

Buna TPU (funda) Am si eu o mica problemuta: acum cateva zile am fost la strand, unde m-am bronzat mai mult pe fata. Problema e ca au cam trecut cateva zile de atunci, iar fata mea a inceput sa se cojeasca, aratand foarte inestetic. Nu-mi place deloc cum arata, exista vreo metoda prin care sa scap de aceste cojite cat mai repede? Funda raspunsul cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| ELena30 a răspuns:

Buna. sunt diverse metode sa-ti se duca bronzul.
1. Zeama de lamaie decoloreaza epiderma. ia o bucatica de lamaie si freaca-te bine pe picioare 1-2 minute.
2. exfoliaza-ti pielea cu o crema foarte buna.
3. ia niste zat de cafea da'te bine cu el pe pulpe si gambe si lasa'l asa vreo 5 minute
4. Atunci cand faci dus, incearca sa dai cu un burete un pic mai dur, sa te masezi un pic mai dur cu el, o sa ti se duca bronzul.
Sper sa te ajute. Funda? happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai ieftin:cu zat de cafea sau zahar. Intai aplici pe fata un gel de curatare (nu sapun pentru ca usuca fata si mai tare si ti se vor vedea cojitele mai rau), faci putina spuma si freci cu zat sau cafea pentru peeling pentru a indeparta pielea moarta, apoi folosesti o crema hidratanta. Insa sa nu te astepti sa se duca toate cojitele din prima, ar trebui sa faci peeling cam de 3 ori - cred ca atunci vei scapa. Deci, faci o data azi, o data maine si inca o zi.
Nu exagera cu frecatul pielii ca se inroseste, te poti irita si sa fie vizibil. Totul sa fie delicat.

| EUBMV89 a răspuns:

Cand mai patesti asa de te bronzezi prea tare pune-ti iaurt in locurile respective si lasa-l cateva minute, dupa aceea fa un dus si da-ti cu o crema cat mai hidratanta. Acum nu stiu ce sa iti zic sa faci e deja prea tarziu.

| Vdariusbubu a răspuns:

Beleste-le, dar ai grija sa nu iasa si sange. Sau poti purta o cagulabig grin

| bridget a răspuns:

Foloseste crema NIVEA, e cea mai buna! Maxim 2 zile.