| mady_7279 a întrebat:

Buna tpu.Imi puteti da sfaturi anti caderea parului/matreata pls.;*

6 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Hey!
cred ca ai matreata ca nu te clatesti bine...
Dar daca tot nu trece, nici daca folosesti un sampon si balsam bun nici daca te clatesti bine exista o singura solutie.O masca din niste ingrediente pe care nu le ai acasa, te va costa ceva dar macar merita! stiu sigur!
Pune intr-un vas 50 ml de ulei de jojoba, patru picaturi de ulei de eucalipt, patru picaturi de ulei de lavanda si patru picaturi de ulei de rozmarin.Incalzeste usor vasul. Spala-te pe cap,usuca-te dar nu de tot, pielea capului sa fie inca putin umezita, aplica continutul de pielea capului si dupa o ora clateste parul foarte foarte bine.Singura solutie,incearca:*
Pentru caderea parului thinking nu mai folosi placa,phoeon,fixativ,spuma, ceara, nu iti mai trece mana asa des prin el thinking

| ZEU93 a răspuns:

Pentru matreata exista un sampon foarte bun headen shoulders efect garantat din proprie experienta iti zic happy cat pentru par mai des incearca sa te speli cu ou, este o metoda mai veche dar merge sau sa te dai cu gaz (oamenii il foloseau impotriva aparitiei paduchilor dar si pentru indesirea parului)

| wimpyannya a răspuns:

Ar trebuii sa foloseste niste produse gama Bioderma, la mine au dat rezultate atat cele pentru par, cat si pentru fata chiar si corp.

| AngieT a răspuns:

Anticaderea parului renunta la produse gen spuma, fixativ sau ceara. Pentru rezistenta lui fa o "maioneza" din nou si ulei de ricin si tine-o in cap 3-4 ore apoi spala parul normal. pentru matreata nu prea stiu :-s

| uca_1023 a răspuns:

Ca sa nu-ti mai cada,tunde-te cativa cm(posibil sa tragi de el cam tare cand te pieptini,deci slabesti radacinile); apoi, NU TE PIEPTANA NICIODATA CU PERIA! Cumpara-ti un pieptan cu dintii grosi si rari. Apoi uleiul de ricin face minuni, ca si oul...Pentru matreaza e posibil ca te speli prea des, deci ti s-a secat pielea capului.Mai ales cand stii ca nu trebuie sa iesi din casa, lasa-l murdar.

| Xicsul a răspuns:

Pai ar trebui sa cumperi un velfrom hair glow plus de la teleshoping ca cica e foarte bun in a nu iti mai cade parul sau sa ai matreata nu e mult e 229 lei si in plus primesti 2 tuburi