| cryss_6160 a întrebat:

In august trebuie sa plec in tabara cu scoala timp de o saptamana. Ce as putea folosi pentru a ma epila? Crema? Benzi? Ceara? As vrea sa tina cel putin o saptamana pentru ca nu pot sa ma mai epilez si acolo...As vrea sa stiu ce imi recomandati, cat dureaza, unde se gasesc de cumparat si cat costa(aproximativ).
! Dau funda celui mai folositor si complex raspuns + voturi celorlalti! happy

Răspuns Câştigător
| Carla_2571 a răspuns:

Buna! Cel mai bine merge ceara sau benzile, deoarece sunt eficiente si dureaza mai mult.
Crema depilatoare dureza destul de putin desi este mai ieftina( dureaza 5-12 zile aprox. si costa intre 8-13 lei)
Ceara costa inte 15-30 lei depinde de care cumperi si dureaza pana la 5 saptamani.
Benzile costa intre 13-28 lei si dureza aprox. 2-4 saptamani.
Daca nu vrei durere atunci foloseste crema.(nu ti-o recomand)
Daca doresti sa reziste benzile sau ceara.
pa!

9 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Daca nu ai epilator poti folosi benzi de ceara ca sunt mai "comode" pentru ca nu trebuie sa le incalzesti decat putin asa in mainihappy cu benzi dureaza zic eu o saptamana, dar depinde si cum te faci, daca se rup firele sau se smulg si cum este firul de parhappy eu te sfatuiesc sa te faci si inainte sa vezi cat te tine exact big grin benzile de ceara sunt in jur de 10 lei si le poti cumpara din supermarketuri sau alte magazine cu produse cosmetice. sper ca te-am ajutat big grin

| iulikka a răspuns:

Aparat

| ralukmik a răspuns:

Eu inainte foloseam benzi. si sunt bune te doare un pic dar apoi pielea e foarte fina nu costa mult si e usor. acu ma fac cu epilatoru pentru ca e mai bine. dar tu alegi. benzile costa in.de 13 lei cutia si contine vreo 12 banzi.

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

Un epilator sau, daca nu ai, ceara.

| alexa6808 a răspuns:

Poti sa-ti iei benzi nu sunt foarte scumpe si nu doare foarte tare.Le gasesti in supermarkrt
sau in magazine normale.Nu o sa mai ai probleme aceea saptamana si crd ca nici in urmatoare succes la cautat bie biehappy

| xLemonish a răspuns:

Pai Crema Veet ( In orice supermarket, 12-16 lei ), Dar de la ea se ea bronzul (daca esti bronzata)
Sau Ceara Veet ( In orice supermarket, 16-25 lei), Si de la ea nu se ia bronzul, dar doare putin.
Distractie placuta`!
Funda?

| xLemonish a răspuns:

Crema Veet, in supermarketuri, 12-15 lei, 4-6 zile...
Ceara Veet, in supermarketuri, 16-25 lei, 8-10 zile...
Distractie placuta `!
Funda?

| Mihutt a răspuns:

Heii,100% te va tine benzile, am o sora care se eplieaza cu benzi si o tine cel putin 2 saptamani, depinde si de fiecare.Vacanta placuta! :X fundahappy

| Claudiu_1808 a răspuns:

Crema de la veet.E ieftina si foarte buna.