| cryss_6160 a întrebat:

Daca folosesc benzile cu ceara pentru epilarea parului de pe picioare parul va creste la loc mai gros sau cu o culoare mai inchisa? Ce benzi imi recomandati pentru epilare? Unde se pot gasi(in magazine, farmacii, etc...)si cam cat costa un pachet? Cam cate benzi sunt intr-un pachet?
Dau funda celui mai complex raspuns si voturi celorlalti!

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

Parul creste mai rarut si nu asa de repede.Insa iti recomand ceara calda.Indeparteaza mult mai bine firele de par nedorite.
Acestea se pot gasi in magazine,supermarket-uri, farmacii, tonete.Pachetul contine 10-12 benzi, iar pretul depinde de cate sunt(10-14 ron/pachet).

2 răspunsuri:
| ea_6589 a răspuns:

Nu! Din contra! Se va rari si nu va mai creste asa repede dupa un timp! Niste Benzi bune sunt cele de la Farmec cu ceara de albina costa 11 lei!
http://www.naturashop.ro/benzi-depilatoare-p-2183.html

| piisycutzza a răspuns:

Parul va creste mai rar, mai greu si va disparea de tot. Ele se gasesc in farmacii. Cele mai bune sunt de la farmec sau de la sesu. Mai bine sesu pentru ca cele de la farmec miros urat. Cele de la sesu miros fermecator. Eu mi- am luat un pachet de de 12 cu 10 lei. SUCCES