| madiilove a întrebat:

In martie mi-am facut suvite blonde la varfuri ca ale Antonie, si nu imi mai plac. le-am facut la salon si nu stiu daca mi-a vopsit parul sau mi l-a decolorat. faza e ca vreau iar nuanta mea adica saten inchis. credeti ca daca imi iau o vopsea aproape de culoare mea naturala o sa imi iasa? please help!

Răspuns Câştigător
| KatlynKim a răspuns:

Ai doua variante: 1. Taie-ti varfurile vopsite.
2. Vopseste-le. Cauta o vopsea cat mai apropiata de culoarea parului tau si de calitate ca sa nu iti arda parul foarte rau.
Si cand te vopsesti, da-ti doar la varfuri, nu in tot capul.

2 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Dacă ai avut parul tau natural, doar a folosit o vopsea care îți deschide nuanța parului, dacă ai fost vopsita deja sunt sigura ca a folosit decolorant.
Oricum cumpara vopsea cu un ton mai închis decât nuanța care o ai acum si folosesteo doar la vârfuri.
După primele spalari o sa iasă puțin vopseaua de pe blond dar nu se vede rău.
Bafta!

| XxxDariaxxX a răspuns:

Pai nu cred ca ti la decolorat incearca cu vopsea. si ori cum cred ca arati dragut asa cum esti acuma happy