| 지_기_2000 a întrebat:

Întrebarea mea este legata de vopsirea parului.
M-am decolorat acum 5 zile si am de gand sa ma vopsesc argintiu.
Totusi, mi-a venit o idee de a mai păstra putina vopsea pe care vreau sa o amestec cu violet de gentiana.Credeti ca acesta va ramane pentru o perioada mai lunga de timp? * sau macar se va prinde vopseaua de el?laughing *

2 răspunsuri:
| Rx5hnS a răspuns:

Vopseaua isi va pierde tot peroxidul( cel care decoloreaza) si nu o sa iti iasă. Poti cumpara un toner, sau sunt chiar vopsele gri. Insa, daca ai blond inchis sau pui, nu iti va iesi cu toner, si va trebuii sa folosesti vopsea.

| WWB a răspuns:

Vopseaua se va altera dupa cel mult 20-30 de minute. Daca o folosesti, poti sa ai probleme, sa ramai fara par. mai bine folosesti violet de gentiana dupa vopsire.