| StephyMonster a întrebat:

Buna,TPU.Joi mi-am luat de la Yves Rocher un sampon pentru volum si un spary recomandate de o femeie de acolo.Vineri m-am spalat pe cap cu samponul pentru volum si nu am vazut nicio diferenta, iar apoi mi-am dat cu spary-ul care e un fel de fixativ: mi-a intarit parul si mi l-a facut sa stea cret[pt.ca mie natural e putin cret, se intoarce la varufuri]si m-am pieptanat cu capul in jos ca sa aiba volum.In ziua aceea a stat bine de tot, dar ieri a trebuit sa ma spal din nou pentru ca m-am trezit cu el tot incalcit de la spray[ca asa normal, deloc nu imi este incalcit am firul de par subtire si nu am volum deloc] asa ca m-am spalat ieri din nou cu samponul de volum si fara sa-l mai dau cu spary si l-am lasat asa natural. Iarasi nu am observat nicio diferenta dar pe sampon scrie ca trebuie sa ma spal de 2-3 ori pe saptmana ca sa se vada diferenta.Acuma nu stiu, la urmatoarea spalare[adica a 3-a] oare se va vedea efectul cu volum? daca ati mai folosit produse de la Yves Rocher sau chiar samponul acesta de volum, cum vi s-a parut? v-au fost de folos, v-au ajutat? ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Eu sunt foarte mulţumită de produsele de la Yves Rocher, însă nu şi de şampoane.
Eu una nu folosesc decât un anumit tip de şampon care îl cumpăr din magazin, am folosit şi eu unul de la Y.Rocher şi nu mi-a plăcut cum mi-a făcut părul, în schimb am parfumul Comme une Evidence de la ei, un lapte de corp şi un luciu de buze iar de aceste produse sunt super încântată, mai ales de parfum pentru că are un miros floral şi persistent.

| rüya a răspuns:

Eu sunt foarte incantata de produsele de la Yves Rocher, insa parul meu are ff multe probleme si sampoanele lor nu au reusit sa le trateze. Poate depinde si de tipul de par. Mie una nu imi plac sampoanele lor.

| StephyMonster explică (pentru rüya):

Totuși chiar dacă nu mi-a dat prea mult volum, tot m-a ajutat șamponul! Nu mi se mai unge decât ultimele 2 zile dacă îl las nespălat o saptamana.și nici mătreață nu îmi mai face!

| Artemis94 a răspuns:

Probabil depinde si de tipul de par.