| babyloving a întrebat:

La o nunta de pocaiti ce poti purta?

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Esti fata? Normal, fiind 'prietena' si nu 'sora' din cultul respectiv, nu ai aceleasi restrictii, dar este bine sa urmezi aceste sfaturi: rochie/fusta sa acopere genunchii (si cand stai in picioare, si cand stai pe scaun), bijuterii putine si discrete, machiajul discret.
Daca vrei si din respect pentru credinta lor, este bine sa porti si o cordeluta sau altceva simbolic, ca sa acopere parul, dar asta numai daca celelalte poarta la fel.
La fel, sa nu apari cu decolteu, umeri sau spatele gol, dar inca odata, vezi ce poarta si celelalte. Sa nu apari 'mai pocaita decat pocaitii'.
Deci, cel mai bine este sa discuti problema cu cele din acel cult care merg la nunta.

| Mariinaa a răspuns:

Iti recomand o rochie lunga, asta daca nu vrei sa iesi foarte tare in evidenta, pentru ca vezi, in "lumea" lor, femeilor nu trebuie sa li se vada picioarele happy. Suucces!

| Dollicious a răspuns:

Am fost la o nunta de pocaiti la varul meu.Te poti imbraca la fel ca la o nunta obisnuita!

| DimLight a răspuns:

Costum,camasa,pantalon,pantof ca la orice nunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haine elegante dar mai sobre. Din cate stiu pocaitii nu agreaza printre altele extravaganta

| fluture156 a răspuns:

Te imbraci normal ca la oricare nunta, chiar daca esti domnisoara de onoare sau altele.

| Burondo a răspuns:

Poarta ce vrei! nu conteaza ca aia sunt pocaiti sau mia nu stiu cum! poarta rochia care iti plaqce3 tie. ce daca la aia nu le convine? doar nu o sa stai aucm sa cauti haine,, poCaite,,. te imbraci cum vrei. doar nu te intereseaza as mult pareea lor nu?

| lunaroz a răspuns:

Pai poti sa porti ce vrei..conteaza doar sa te simti tu bine