| Calinuz a întrebat:

M-am hotarat sa-mi fac freza emo. La cate grade ar trebui sami pui placa antunci cand imi intind parul? P.S. sunt baiat

Răspuns Câştigător
| Ada11 a răspuns:

Nu, asa e normal. Eu de obicei dau pe aproape maxim. Dapai. cum crezi. Nu o sa-ti stea exact cum vrei tu daca e la prea mica temperatura si o sa fi nevoit sa iti dai de mai multe ori.winking

7 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

| Ralu20 a răspuns:

Intre 180-220 de grade.

| Calinuz explică (pentru Ralu20):

Dc asa de mult? laughing sigur nu-mi ia foc parul? laughing

| Calinuz explică (pentru Ada11):

Si ca sa stea cum vreau eu o sa am nevoie si de fixativ? si daca da. aplic fixativul pe parul ud? sau uscat? sau dupa ce dau cu placa?

| Ralu20 a răspuns (pentru Calinuz):

laughing

| Calinuz explică (pentru Ralu20):

Ma bucur ca te amuz laughing

| Ada11 a răspuns (pentru Calinuz):

Deci. Proces complet :
Spalare pe par x2.
(optional -dar daca ai parul des nu e nevoie ) - putina spuma ca sa iti stea cum vrei.
Se usuca /se lasa la uscat natural parul COMPLET.
Placa se lasa pentru 2 minute la incalzit la nivelul maxim
Se ajusteaza temperatura pe placu' tau
Se aranjeaza parul.
Daca nu folosesti spuma, poti folosi putin gel/ceara. PUTIN. Foarte putin, ca daca e prea mult se uleiaza.
DA?! laughing

| Ada11 a răspuns (pentru Calinuz):

Nu, asa e normal. Eu de obicei dau pe aproape maxim. Dapai. cum crezi. Nu o sa-ti stea exact cum vrei tu daca e la prea mica temperatura si o sa fi nevoit sa iti dai de mai multe ori.winking