| theBella a întrebat:

maine am petrecerea de halloween la scoala si ma imbrac in pisica alba.cum sa ma machez? funda primului raspuns folositor!

Răspuns Câştigător
| Bianca_1392 a răspuns:

Pai.fata poti sa ti-o lasi asa cum e si in caz ca esti mai bronzata sau mai maslinie poati sa folosesti niste pudra cu 2-3 nuante mai deschisa decat tenul taubig grin... ochii. poti folosi tusul pentru a iti face renumitul machiaj "cat eyes".si multmult rimel.Deasemenea iti va trebui niste ruj roz mai deschis care il vei aplica pe buze dupa ce dai putin cu fond de ten sau pudraa.Mustacioarle ti le vei face cu creionul negru si varful nasului il poti face cu creion negru sau cu un creion roz avand in vedere ca esti pisica alba...succesbig grinbig grinbig grin

6 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

Daca te`ai face gri (argintiu) la fata ai semana mai mult cu un extraterestru, nu crezi?
O alegere buna ar fi sa dai cu putin alb pe barbie, urcand spre obraji ( gen : http://pajamamom.com/......x225.jpg), cu mustacioare si botik exact ca acolo.
In ceea ce priveste machiajul fetzei, opteaza pentru niste ochi de felina ( cat eyes )

http://www.girlsfash.com/......e-Look.jpg

http://www.divahair.ro/......ited-1.jpg

Daca machiajul e negru, va completa de minune tinuta ta de CATGIRL;)
Distractie placuta!

| Nolkyz a răspuns:

Depinde si de accesorii. la ochi ai putea folosi diferite nuante de roz, alb si argintiu.

| izzybizzzy a răspuns:

Hm... pisica alba... incearca un look nu foarte incarcat, putin gri sau bleu la ochi, si ruj roz pal sau piersica si nu uita de blush:Xsper ca te-am ajutat

| mEr a răspuns:

Pe fata fa-te gri da mai mult un gri deschis fff deschis si cu mustacioare negre

| CristinaCh a răspuns:

Fa-ti nasucul nagru, si mustati si fata un alb asa, sters, cu pudra, si, daca nu ai urechi, modifica o bentita fa din carton doua urechiute si lipeste-le, o sa arati super, am fost costumata si eu asa anul trecut si am luat premiul 1 happy

| toflycry a răspuns:

Fatsi ma bine niste mustatsi mici un ruj roz bonbon sh date cu alb stralucitor la ochi cu gri deschis pe la colturi+rimel sh vei fi cea mai sumoasa cat mai simplu siapropiat:*