| joghu22 a întrebat:

Merge sa pun gel pe unghiile roase?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poți merge la salon, acolo o să le de-a o formă normală unghiilor după care aplică gelul.

| Raven a răspuns:

Merge, ți le reconstruiește, pune o chestie din carton și le face la ce lungime vrei tu. Plus că, dacă ai unghiile făcute cu gel, s-ar putea să nu ți se mai pară atât de apetisantă roaderea lor.
Te poți convinge de asta aici
https://www.youtube.com/watch?v=6y-yQX0whL8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar nu arata deloc fain. Mai bine nu faci asta

| IamJoKeR a răspuns:

Raspunsul este categoric Da, merge sa pui gel peste unghiutele roase dar sfatul meu este sa le lasi sa mai creasca si apoi le dai cu gel sa le dai o forma si stralucire

| LalaMara01 a răspuns:

Buna. Eu pun unghii și sfatul meu este sa pui tipsuri, dacă tu ai deja unghiile roase, îți aplici gel și faci mai rău. Ori o sa te trezești ca nu o să țină, ori atunci când o sa vrei sa renunți la ele o sa arate foarte rău. Cea mai buna metoda ca sa nu ti se Strici și sa ai și o manichiura de durată, aplici tipsuri transparente și apoi constructie de gel peste tipsuri.( Evident ca pașii nu vor mai fi la fel ca atunci când îți faci constructie direct pe unghie prin prelungirea patului unghiul?