| Mara6392 a întrebat:

Am o întrebare pentru manichiuriste: cum îmi pot pune extensii la unghii dacă îmi sunt foarte roase? Am văzut ceva pe net că se pune ceva este de plastic (care e umplut cu ceva) pe unghie și după se prelungește. Se poate face asa dacă am unghiile roase?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Se pot pune dar e complicat de lucrat cu unghii roase de asta cand iti faci programare trebuie sa ii spui clar fetei ca ai unghii roase ca sa stie sa se pregateasca sau sa te refuze, dupa caz

| siaaaa a răspuns:

In primul rând as recomanda sa mergi la un salon pentru asta. Însă, pentru unghiile roase se pot folosi fie Polygel/hard gel, fie acrylic din câte știu eu, evita folosirea tipsurilor in cazul unghiilor roase și ai grija la produsele utilizate!