| Kamiichu a întrebat:

mi-am cumparat acum vreo 2 saptamani un kit pentru a face unghii false cu gel, iar gelurile de constructie atunci cand bag mana in lampa, ard. Stiu ca nu e normal sa arda (sa piste), intrebarea mea este ce marca (sigura) de geluri UV imi recomandati, nu conteaza pretul. Multumesc anticipat. Funda happy

7 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu pili unghia in exces, ci doar cat sa ii iei luciul ca sa nu te piste asa tare. Gelurile de pe mynails.ro sunt bune, cel putin cel pe care l-am incercat eulaughing am incercaf gelul 3 in 1 la 15 ml si a costat 33 de lei. Cand cauti un produs, cauta si opiniile altor persoane asupra lui

| Kamiichu explică (pentru AnnaaaMaria):

Nu am pilit unghia in exces laughing multumesc, am sa caut. O zi frumoasa!

| marinaa9 a răspuns:

Oriunde vei merge sa-ti faci unghiile vei vede ca e normal sa te piste cand bagi mana in lampa.

| Kamiichu explică (pentru marinaa9):

Am mers sa-mi fac unghiile si oriunde am auzit ca nu este normal, un gel bun nu pisca happy Multumesc oricum pentru raspuns. O zi frumoasa.

| caus3lov3ya a răspuns:

Super Galaxy. A rezistat gelul pe unghie 2½-3 luni. Nu a piscat deloc. Singurul lucru care nu imi place la acest gel este ca daca aplic perlute sau alte accesorii micute pentru unghii, atunci cand scot mana din lampa UV observ mici bobite de aer in gel. Dar sunt foarte mici si insesizabile daca nu privesti foarte atent. Uneori patesc asa, alteori nu. Dar acest gel este foarte bun cu toate ca o cutiuta cu 30 ml costa in jur de 100-130 de lei. Mai difera preturile. Tu ce ai folosit pana acum si cat costa gelul si in ce cantitate.

| Kamiichu explică (pentru caus3lov3ya):

Multumesc, pai eu nu am mai facut pana acum si gelurile de la kit sunt de la Sina si acum am vazut ca sunt foarte ieftine laughing

| AndaNails a răspuns:

Bună poți încerca cele de de la master Nails eu folosesc builder pink ul și nu arde, e un roz transparent ☺