| Adelina004 a întrebat:

mi s-a zis ca in farmacii se gasesc niste chestii care coloreaza parul in ce culoare vrei tu timp de cateva zile.e adevarat ca exista asa ceva? si daca da cat ar costa? dau funda la cel mai detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| Frutella a răspuns:

Buna! Da, exista, si sunt 3 astfel de culori: albastru de metil (coloreaza parul in albastru, iar dupa primele 2 spalari iese verde), violet de gentiana (mov) si rosu castelani (rosu intens, iar dupa prima spalare un roz placut, inchis). Toate 3 sunt solutii lichide si ai grija atunci cand te vopsesti cu ele sa le diluezi cu 2 picaturi de apa, nu mai mult pentru o culoare intensa. Trebuiesc facute pe parul un pic ud, ca sa se prinda, le tii 10 min, iar apoi te speli pe par, normal. Prima oara ti se va parea ca s-a dus culoarea de tot, dar odata ce se usuca parul vei vedea cat de intense sunt culorile. O astfel de sticluta costa cam 3-4 lei de la orice farmacie. Bafta!