| MissPinkPurple a întrebat:

Cum si cand trebuie sa-mi aplic ceaiul negru pe par pentru a mi-l inchide la culoare? trebuie sa fie pe parul ud sau uscat? cat timp trebuie tinut pe par? la cat timp trebuie reaplicat? dau funda la cel mai concret si detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Te speli normal şi îţi pui un prosop în cap să absoarbă excesul de apă. Torni într-un vas ceva ceaiul (să fie călduţ) şi bagi capul acolo. Sfatul meu e să ţii părul în ceai cam 2-3 minute, apoi clăteşti uşor tot cu ceaiul şi atât. Nu mai dai cu apă. Dar nu se închide de prima oară. Cu 2 spălări pe săptămână, durează cam o lună să se închidă o nuanţă. Poţi încerca asta şi cu ceai de frunze de nuc. O să-ţi iasă mai închis, cu o tentă uşoară de roşcat, mai sănătos şi nu se îngraşă aşa repede.

2 răspunsuri:
| мαrrýиєlα a răspuns:

Buna!
+ pai intr-un lighian torni ceaiul si te speli pe cap cu el dupa ce te-ai spalat stergeti parul bine cu prosopul si lasa-l asa nu-l mai clati cu apa.

| lalalapsfedr a răspuns:

Bună. Dup ce iti faci ceaiul pui un lighean si torni acolo continutu, cu parul ud/uscat te clatesti pe cap cu continutu. PĂi trebuie tinut până se usucă parul, nu-l mai clatii cu apa! funda*