| HGreenPandaGH a întrebat:

nu de curand am utilizat o vopsea de par de la Schwarzkopf 2-1 si a mai ramas vopsea in containerul pe care l-am sigilat, care continea pigmantul vopselei si lotiunea fixatoare.
Ceea ce voiam sa intreb este daca as putea reutiliza vopseaua pe care am sigilat-o sau daca nu?
Adica este posibil ca lotiunea aceea fixatoare sa... Nu stiu, oxideze vopseaua?
Sau o mai pot folosi?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca le-ai amestecat nu mai poti folosi acel amestec, deja au reactionat intre ele si daca le vei folosi pe viitor nu numai ca nu isi va mai face efectul vopseaua dar te poti alege cu iritatii sau mai grav. Este contraindicat, eu pe toate cutiile de vopsea am vazut ca scrie ceva de genul "se arunca orice amestec neutilizat".

Dar pe viitor daca nu vrei sa folosesti toata vopseaua pune jumatate din fiecare flacon si restul le poti folosi data viitoare, dar sa fie pastrate separat.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce fel de exprimare estre asta? Nu de curînd, ce înseamnă acest cuvînt? Cînd ai folosit vopseaua acum 2 luni?

| alina2k18 a răspuns:

Daca pigmentul si lotiunea sunt separate si inchise bine si pastrate la loc uscat le poti folosi in decurs de 3 luni, poate si mai mult.

| HGreenPandaGH explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acum 2 saptamani.

| HGreenPandaGH explică (pentru alina2k18):

Nu sunt separate, cum am mentionat si mai sus, ambele produse sunt impreunate intr-un singur container.

| alina2k18 a răspuns (pentru HGreenPandaGH):

Uita-te pe ambalaj si vezi cate luni poate fi folosit dupa deschidere.

| HGreenPandaGH explică (pentru alina2k18):

Nu scrie nimic, tot ce vad e doar sa nu pastrez produsul ramas nefolosit si sa nu las amestecul intr-un recipient inchis pentru ca acesta poate exploda

| HGreenPandaGH explică (pentru alina2k18):

M-am uitat pe cutie si pe instructiuni. Sincer nu scrie asa ceva sau poate eu nu gasesc, dar de jumatate de ora stau si citesc di nimic.

| HGreenPandaGH explică (pentru Furnicuta000):

Iti multumesc ❤️

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru HGreenPandaGH):

Bravo

| HGreenPandaGH explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi cred.